1

Ремонт плоскої покрівлі своїми руками

Пухирі, тріщини і розриви можуть стати серйозною проблемою для плоских дахів, тому їх слід виправляти якнайшвидше, щоб ваш будинок залишався сухим і безпечним. Ознайомтеся з порадами покрівельників компанії Европрофиль, щоб дізнатися – як ефективно і безпечно відремонтувати плоский дах.

В цілому плоска покрівля – відмінна можливість перекриття високих будинків і господарських, промислових будівель. Ціна плоских дахів в кілька разів нижче, ніж будівництво скатних дахів. Плоска покрівля створюється шляхом нашарування бітумної черепиці або полімерного матеріалу на бетонну або дерев’яну основу. Завдяки своїй багатошаровості такий покрівельний пиріг має високий ступінь гідроізоляції і стійкий до механічних пошкоджень. У нашій статті Ви дізнаєтеся, як своїми руками виконати капітальний або частковий ремонт плоскої покрівлі.

Існує два види ремонту м’якої покрівлі

 1. Поточний дрібний ремонт м’якої покрівлі – виконується при невеликих дефектах бітумного або полімерного покриття, які не спричиняють за собою масштабного руйнування герметичності покрівельного покриття. Дрібний ремонт залатає видимі пошкодження і допоможе Вам надовго позбутися від мікротріщин і невеликих розривів.
 2. Капітальний ремонт м’якої покрівлі – виконується в разі утворення серйозних ушкоджень (тріщин, розривів і відшарувань), а також сильних протікання. В такому випадку це повний демонтаж старого покрівельного пирога, пристрій стяжки з утеплювачем і повторний монтаж рулонної покрівлі.

Ремонт плоскої покрівлі – на що звернути увагу і як уникнути

Дії, які необхідно вжити для ремонту плоского даху, будуть залежати від типу покрівельного матеріалу і характеру пошкоджень.

 • Тепло випаровує масла з незахищених дахів, покритих смолою, і робить їх ламкими. Ви можете захистити свою плоский дах від ушкодження ультрафіолетовими променями, використовуючи верхній шар зі скловолокна (білий) або алюмінію (сріблястий), який ви можете нанести ракелем або шваброю.
 • Перевіряйте плоский дах не рідше одного разу на рік на предмет бульбашок, тріщин, розривів і пошкоджень від урагану. Оперативно ремонтуйте. Покрівля з бітумної черепиці зажадає більшої уваги, ніж покрівля з металочерепиці.
 • Скрізь, де покрівля згинається вгору у вертикальної стіни або димоходу, переконайтеся, що верхній край щільно прилягає до поверхні. Нанесіть рясне кількість покрівельного цементу, можливо, використовуючи трубку для ущільнення, і розгладьте її, щоб вода не утворювала калюжу.
 • На великих площах з великою кількістю дрібних тріщин рішенням може бути верхнє покриття сріблястого або білого кольору. Якщо є багато проблемних місць, або якщо площа понад 1,2 метра має тріщини або пухирі, зверніться до покрівельної компанії для ремонту покрівлі.

Як боротися з пухирями на даху?

Пухирі вказують на те, що руберойд відокремився від нижчих шарів або від дерев’яної обшивки. Якщо здається, що пухирі лопнуть, виправте їх, слідуючи інструкціям нижче. Ви також можете виправити розриви і тріщини, використовуючи кроки 2 і 3.

 1. Змести бруд і пухкий гравій. Розріжте блістер поздовжньо універсальним ножем. (Якщо під міхуром є вода, можливо, вона йде з відкритого місця поблизу.) Використовуйте шпатель, щоб намазати покрівельний цемент під обома сторонами розрізу.
 2. Притискайте шари руберойду рівно. Прібейте з кожного боку покрівельні цвяхи на відстані 7,5 см (3 дюйми) один від одного. Відріжте шматок сітки зі скловолокна на 15 см (6 дюймів) або довше і на 6-7,5 см (2-3 дюйма) ширше, ніж латочка. Нанесіть покрівельний цемент на герметичний блістер і помістіть латку на цемент.
 3. Обережно втисніть сітку в цемент, розправивши складки за допомогою насадки шириною не менше 7,5 см (3 дюйми).
 4. Покрийте ділянку ще одним шаром покрівельного цементу, згладивши поверхню, щоб на ній не збиралася вода.
 5. Купуючи сітку зі склопластику, переконайтеся, що вона призначена спеціально для ремонту покрівлі.

БЕЗПЕКА: Коли справа доходить до ремонту даху, безпека завжди повинна бути на першому місці.

 • Кожен раз, коли ви працюєте на даху або ринвах, переконайтеся, що сходи надійно закріплена на землі, по крайней мере, на чверть її довжини від будинку і що вона піднімається як мінімум на 0,6 метра (2 фути) над карнизом для максимальної стабільність.
 • Завжди носіть нековзну взуття.
 • В жодному разі не на мокрій або холодної даху – це небезпечно для вас і може пошкодити дах.
 • Не використовуйте алюмінієву драбину біля електричних проводів; замість цього використовуйте дерев’яну або склопластикову сходи.

Важливо пам’ятати: Єдиний шанс уникнути збитків і капітального ремонту – своєчасна профілактика

Якщо у Вас є питання, можна задати їх зателефонувавши за телефоном +38 (093) 456 98 61

 

Вас також може зацікавити:

Зворотній дзвінок
×
Замовити


×
Зворотній дзвінок
×
Замовити


×